Σπουδαία νίκη για τον ΑΕΤΟ για την 3η αγωνιστική στην Α ‘ΕΠΣΡ με 1-0 με αντίπαλο τον ΟΦΑρμένων  την Κυριακή στα Ανώγεια .Ο ΑΕΤΟΣ παραμένει στην πρώτη θέση με 9 βαθμούς έχοντας το απόλυτο στο ξεκίνημα του φετινού πρωταθλήματος.

Το γκολ της νίκης πέτυχε στο 57′ ο Μανόλης Σπαχής με σουτ έξω από την περιοχή, ενώ υπήρχε και χαμένο πέναλτι στο 67′ με τον Μεταξάκη. Η ομάδα μας είχε πολύ καλή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο και κέρδισε δίκαια ένα πολύ καλό αντίπαλο. Ευκαιρίες για γκολ χάθηκαν στο 49′ με τον Σπαχή, στο 51′ με τον Ξυλούρη και στο 75 με τον Αλέξη Φασουλά.

Ο τεχνικός της ομάδας Νίκος Μακράκης  δήλωσε στην ΑΝΩΓΗ: ”Συγχαρητήρια στους παίχτες για την καλή εμφάνιση ειδικά στο β’ ημίχρονο. Είχαμε και πάλι ψυχή και πάθος παρά τις απουσίες. Είχαμε δύσκολο αντίπαλο, μια από τις καλύτερες ομάδες στην κατηγορία. Εύχομαι να συνεχίσουμε έτσι και να δίνουμε κάθε Κυριακή το 100% των δυνατοτήτων μας”.

Αρκετός ήταν και ο κόσμος που βρέθηκε και σήμερα στις κερκίδες του Δημοτικού Σταδίου Ανωγείων θυμίζοντας πλέον η έδρα της ομάδας στιγμές από το παρελθόν.

Επόμενο ματς πρωταθλήματος με την Φλόγα Ρουστίκων στα Ανώγεια την Κυριακή, ενώ την Τετάρτη μεσολαβεί αγώνας Κυπέλλου με τον Άρη Ρεθύμνου, με την ομάδα μας να έχει ήδη προκριθεί στην επόμενη φάση.