Με αισιοδοξία ατενίζει πλέον το μέλλον ο "Αετός". Φωτό του Νίκου Αεράκη, από το παιγνίδι με το Ρέθυμνο.

Mεγάλη νίκη σήμερα για τον ΑΕΤΟ, ο οποίος επικράτησε του Ρεθύμνου στα Ανώγεια με το αγχωτικό αλλά απόλυτα δίκαιο 2-1. Έτσι ξεκόλλησε από την τελευταία θέση, φτάνοντας τους 8 βαθμούς και μπορεί πλέον να ατενίζει το μέλλον με μεγαλύτερη αισιοδοξία. Η ομάδα πραγματοποίησε την καλύτερη φετινή της εμφάνιση και θα μπορούσε με λίγη προσοχή στην τελική προσπάθεια να είχε διευρύνει περισσότερο το σκορ.
Το 1-0 έγινε στο 18′ με κεφαλιά του Σφακιανάκη. Ισοφάρισε το Ρέθυμνο στο επόμενο λεπτό με τον Ματαραγκάτσι και το χρυσό τρίποντο έδωσε στον ΑΕΤΟ με κεφαλιά στο 45′ ο Παναγόπουλος. Σωρεία ευκαιριών είχε ο ΑΕΤΟΣ στο δεύτερο ημίχρονο με κυριότερες του Βλαστού στο 51′,του Γεωργαλή στο 73′,του Παναγόπουλου στο 77′ και του Βλαστού στο 91′.Επόμενο ματς με τον Ηρόδοτο στην Αλικαρνασσό όπου η ομάδα θα παλέψει για ένα θετικό αποτέλεσμα.