Συνέχεια στις νίκες και στις καλές εμφανίσεις θέλει να δώσει ο Αετός που για δεύτερο σερί ματς θα αγωνιστεί εντός έδρας,αυτή τη φορά με αντίπαλο τον Ποσειδώνα Γερανίου,για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος, αύριο Κυριακή στις 3 μ.μ με ανεβασμένο το ηθικό και την ψυχολογία μετά την ευρεία νίκη του επί της Επισκοπής Β’.Η ομάδα μας θα επιδιώξει τη νίκη που θα τον φέρει στους 10 βαθμούς και θα του δώσουν για τα καλά ώθηση για την δύσκολη συνέχεια σε ένα αρκετά απαιτητικό πρωτάθλημα με δυνατές και ποιοτικές ομάδες.
Το απουσιολόγιο του προπονητή Τάκη Μέμου δεν είναι και πάλι λευκό καθώς απόντες θα είναι οι τραυματίες Πασπαράκης, Παρασύρης και Γιώργος Ξυλούρης ενώ αμφίβολος είναι ο Γιάννης Φασουλάς.
Η ομάδα θα χρειαστεί και πάλι την συμπαράσταση του φίλαθλου κόσμου των Ανωγείων και απευθύνει κάλεσμα στο χωριό για να παραστούν οι Ανωγειανοί και να σπρώξουν τους παίχτες μας προς τη νίκη σε αυτό το πολύ σημαντικό παιχνίδι.
Το παιχνίδι θα διαιτητεύσει ο κ Δρακακάκης με βοηθούς τους Ψάρρα και Βαββό.
Θα μεταδοθεί ζωντανά ραδιοφωνικά στο http://www.teamfm.gr/
Το πρόγραμμα της 12ης αγωνιστικής:
Σάββατο 8 Δεκεμβρίου (15.00)
Επισκοπή Β’ – Ασή Γωνιά (Επισκοπής – Θ. Χατζημπεκιάρης, Συργούνη, Βουγιουκαλάκης – Παρατηρητής Διαιτησίας: Γαγάνης).
Λιβάδια – Σπήλι (Περάματος – Χριστοδουλάκης, Φραγκιαδάκης, Παπαδακάκης – Παρατηρητής Διαιτησίας: Καλαϊτζάκης).
ΟΦ Αρμένων – Άρης Ρεθύμνου (Αρμένων – Γωνιωτάκης, Κοκμοτός, Δασκαλομαρκάκης – Παρατηρητής Διαιτησίας: Βαμβακίδης).
Κυριακή 9 Δεκεμβρίου (15.00)
Αστέρας Ρεθύμνου – Τάλως Μελιδονίου (Ρεθύμνου – Φραντζεσκάκης, Παπαδακάκης, Βερτούδος).
Ψηλορείτης – Ρεθυμνιακός (Φουρφουρά – Παπαδόπουλος, Συργούνη, Δασκαλομαρκάκης).
Αετός Ανωγείων – Ποσειδώνας Γερανίου (Ανωγείων – Δρακακάκης, Ψάρρα, Βαββός – Παρατηρητής Διαιτησίας: Γαγάνης).
Δόξα Πλατανέ – Αστέρας Περάματος (Μισιρίων – Χριστοδουλάκης, Κοκμοτός, Βυζιργιανάκης – Παρατηρητής Διαιτησίας: Δημητρακάκης).
Ρεπό: Μαργαρίτες
Η Βαθμολογία (σε 11 αγώνες)

1. Δόξα Πλατανέ 25
2. Αστέρας Περάματος 22
3. Σπήλι 22
4. Ψηλορείτης 19
5. Ρεθυμνιακός 17
6. Άρης 17
7. ΟΦ Αρμένων 16
8. Αστέρας Ρεθύμνου 14
9. Λιβάδια 13
10. Ποσειδώνας Γερανίου 12
11. Τάλως Μελιδονίου 10
12. Ασή Γωνιά 10
13. Αετός Ανωγείων 7
14. Επισκοπή Β’ 7
15. Μαργαρίτες 2
* Ο Ρεθυμνιακός ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -2 βαθμούς.
** Τα Λιβάδια έχουν ένα μηδενισμό και -3 βαθμούς.


Μοιραστείτε το:
  • Print
  • PDF
  • Twitter
  • Facebook

-

-->