Δεν τα κατάφερε ο Αετός Ανωγείων και ηττήθηκε το Σάββατο (σ.σ ο αγώνας ξεκίνησε 12.30 μ.μ) στο Πέραμα από τον τοπικό Αστέρα με το βαρύ αλλά πλασματικό 5-2.Η ομάδα μας ήταν καλύτερη από προηγούμενες εμφανίσεις της, έδειξε χαρακτήρα και θέληση ισοφαρίζοντας δυο φορές το σκορ, αλλά τελικά πλήρωσε και πάλι κάποια κενά στην αμυντική λειτουργία της. Το βαρύ σκορ την αδικεί καθώς πάλεψε μέχρι και το 86′ για την ισοφάριση αλλά ο Αστέρας χτυπώντας στις αντεπιθέσεις σημείωσε άλλα δυο γκολ στα τελευταία λεπτά εδραιώνοντας την  νίκη του. Όσοι βρέθηκαν πάντως σήμερα στο Πέραμα παρακολούθησαν ένα δυνατό μυλοποταμίτικο ντέρμπι με φάσεις εκατέρωθεν, αρκετά και όμορφα γκολ και πολλές συγκινήσεις.

Το σκορ άνοιξε ο Καραμπατζάκης στο 12′ αλλά ο Αετός απάντησε με τον Γιάννη Φασουλά στο 20′ με πέναλτι που κέρδισε και εκτέλεσε εύστοχα ο ίδιος. Στο 42′ οι γηπεδούχοι πήραν και πάλι το προβάδισμα με 2-1 με σκόρερ τον Χαριτάκη.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αετός μπήκε πιο δυνατά και ισοφάρισε εκ νέου με καταπληκτικό σουτ έξω από την περιοχή του Άγγελου Σπαχή στο 50′.Το παιχνίδι παιζόταν στα ίσια μέχρι το 70′ λεπτό στο οποίο ο Αστέρας προηγήθηκε με 3-2 με γκολ του Κυδωνία. Ο Αετός πάλεψε για να ισοφαρίσει για τρίτη φορά αλλά δεν τα κατάφερε και οι γηπεδούχοι σκόραραν στο 86′ και πάλι με τον Κυδωνία και στο 94′ με τον Δασκαλάκη.

Έτσι η ομάδα μας παραμένει στους 3 βαθμούς μετά από πέντε αγωνιστικές και την ερχόμενη εβδομάδα θα αγωνιστεί εκ νέου στο γήπεδο του Περάματος με αντίπαλο τον Τάλως Μελιδονίου με στόχο την επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα που θα φέρουν στην ομάδα βαθμούς αλλά και ηρεμία που την χρειάζεται μετά τις τελευταίες αγωνιστικές όπου δεν έχει θετικά αποτελέσματα.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

Αστέρας Περάματος (Μιχάλης Στεφανάκης): Πλαΐτης, Μοσχονάς, Κουδουνάκης,Σταρράς (46’ Β. Κατσαμάς), Ν. Δασκαλάκης, Κοσκινάς (73’ Νικηφόρος), Χαριτάκης,Κρανιωτάκης, Κυδωνίας, Καραμπατζάκης, Γ. Δασκαλάκης.

Αετός Ανωγείων (Τάκης Μέμος): Μπροκάκης, Δραμουντάνης, Δ. Ξυλούρης (56’Πασπαράκης), Σουλτάτος (56’ Μεταξάκης), Κεφαλογιάννης, Παρασύρης, Γ. Ξυλούρης (73’ Κυπριώτης), Χαραλαμπάκης, Ι. Φασουλάς, Μ. Σπαχής, Αγ. Σπαχής.