Δεν τα κατάφερε ο Αετός και ηττήθηκε στα Ανώγεια με 0-3 από την Δόξα Πλατανέ, γνωρίζοντας την πρώτη εντός έδρας ήττα του στο πρωτάθλημα και παραμένοντας στους 3 βαθμούς συγκομιδή μετά τις τέσσερις πρώτες αγωνιστικές.

Στο πρώτο ημίχρονο που ήταν μέτριο ποιοτικά η ομάδα μας είχε ευκαιρία στο 25′ με κεφαλιά του Σπαχή μετά από εκτέλεση  φάουλ του Δημήτρη Ξυλούρη. Στο 32′ ο Γιάννης Φασουλάς σπατάλησε μεγάλη ευκαιρία με σουτ από το ύψος του πέναλτι που πέρασε άουτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο και οι δυο ομάδες μπήκαν δυνατά με τον Αετό να ζητά πέναλτι στο 48′ σε ανατροπή του Ξυλούρη από τον τερματοφύλακα. Στο 54′ ο Δημήτρης Ξυλούρης είχε ένα καλό σουτ εκτός περιοχής που πέρασε άουτ  ενώ την ίδια κατάληξη είχε το σουτ του Μεταξάκη στο 68′.

Σε εκείνο το σημείο κάποια αμυντικά λάθη στοίχισαν στον Αετό που δέχτηκε δυο γκολ σε ένα δίλεπτο. Ο Καρδαμίτσης στο 74′ με κεφαλιά και ο Δελήμπασης στο 76′ με τον ίδιο τρόπο έβαλαν τις βάσεις για την νίκη της Δόξας ,που ολοκληρώθηκε στο 90′ με το πλασέ του Σπανουδάκη για το τελικό 0-3.

Ανησυχία προκαλεί και ο τραυματισμός του Αλέξη Φασουλά που έπαθε διάστρεμμα στο 82′ με τον Αετό να συνεχίζει από εκείνο το σημείο με δέκα ποδοσφαιριστές καθώς είχαν ολοκληρωθεί οι αλλαγές.

Ο προπονητής του Αετού Τάκης Μέμμος  μιλώντας στην ”Α” μετά το τέλος του αγώνα τόνισε :”Η ομάδα μέχρι το 70′ πάλεψε το παιχνίδι και ειδικά στο πρώτο ημίχρονο είχε τις ευκαιρίες για να πετύχει πρώτη γκολ αλλά δυστυχώς από αδράνεια των επιθετικών μας οι ευκαιρίες χάθηκαν. Μέχρι το 70′ ελέγχαμε το παιχνίδι αλλά κάποιες αδράνειες όλης της ομάδας μας στοίχισαν τα δυο γρήγορα γκολ. Βγήκαμε μπροστά για να επιστρέψουμε στο παιχνίδι αλλά δεν τα καταφέραμε. Η ομάδα θέλει υπομονή από όλους γιατί είναι νεανική και άπειρη και χρειάζεται χρόνο. Με σωστή δουλειά θα έρθουν στο μέλλον και τα αποτελέσματα που χρειαζόμαστε”.

Ο νεανικός φέτος Αετός Ανωγείων οφείλει τώρα να ανασυνταχθεί καθώς ακολουθεί δύσκολη έξοδος την ερχόμενη Κυριακή με τον Αστέρα Περάματος.