Σπουδαία εμφάνιση πραγματοποίησε ο Αετός στο γήπεδο του Λίντο για την 6η αγωνιστική με αντίπαλο τα Καμίνια, αλλά η ατυχία, τα δοκάρια και μια άστοχη απόφαση της επόπτριας Μασέλη στο γκολ του Βασσάλου στις καθυστερήσεις του στέρησαν μια πολύτιμη νίκη. Όπως φαίνεται και στο βίντεο του Νίκου Σωμαράκη το γκολ που δεν μέτρησε ως οφσάιντ ήταν κανονικό και αυτή ήταν η κομβική φάση που στέρησε δυο βαθμούς από την ομάδα.

Το 1-1 με τα Καμίνια ήταν “μαγική” εικόνα, με τον Αετό να έχει 17 τελικές προσπάθειες, δυο δοκάρια και δυο γκολ τελικά  που ακυρώθηκαν ως οφσάιντ (σ.σ το δεύτερο σωστά). Με την εμφάνιση του όμως έδειξε ότι θα είναι ένα από τα φαβορί για τα δυο εισιτήρια της ανόδου, με την απόσταση που τον χωρίζει πλέον από τη δεύτερη θέση να είναι 3 βαθμοί.

Το 0-1 έγινε μετά από εκτέλεση φάουλ του Βιτώρου στο 15′ και την κεφαλιά αυτογκόλ του Παπαδάκη, ενώ τα Καμίνια ισοφάρισαν σε μια ανύποπτη φάση στο 81′ από βαθιά σέντρα και κεφαλιά του Παπαδάκη στο δεύτερο δοκάρι. Δυο δοκάρια με την κεφαλιά του Σπαχή στο 87′ και το φάουλ του Βιτώρου στο 94′ και δυο ανεπανάληπτες χαμένες φάσεις με τον Καρακωνσταντάκη στο 22′ και τον Βιτώρο στο 75′! Το γκολ του Βασσάλου από την πάσα του Μέμου που κακώς δεν μέτρησε ήρθε στο 91′ ενώ σωστά ακυρώθηκε το γκολ του Σπαχή στο 93′ με τον Αετό να έχει πολλά παράπονα από τη διαιτησία αλλά και το πολύ σκληρό παιχνίδι των γηπεδούχων που κατάφεραν πάντως να τελειώσουν τον αγώνα χωρίς κάποια αποβολή!

Η σύνθεση του Αετού:Τσαχάκης-Μέμος-Παπαδομιχελάκης-Σπαχής-Κεφαλογιάννης (27′ λ.τ Δ.Ξυλούρης)-Κρητικός-Ανδρικάκης-Βιτώρος-

Δραμουντάνης(63’Πιντιλί)-Μαρής(77′ ΑΠ.Ξυλούρης)-Καρακωνσταντάκης(87’Βασσάλος).

Την ερχόμενη Κυριακή στις 3 μ.μ ο Αετός θα υποδεχθεί στα Ανώγεια την Παλιανή για την 7 αγωνιστική. Δείτε στο βίντεο του Νίκου Σωμαράκη τα δραματικά τελευταία δέκα λεπτά, όπου είχαμε τα δυο δοκάρια και τα δυο γκολ που ακυρώθηκαν για τον Αετό:

το Χιτσκοκικό φινάλε …. ΚΑΜΙΙΝΙΑ – ΑΕΤΟΣ ΑΝΩΓΕΙΩΝ (3-11-2019)