Με εντυπωσιακή εμφάνιση και μεγάλη αποτελεσματικότητα επέστρεψε στις επιτυχίες ο Αετός Ανωγείων, επικρατώντας απόψε στα Ανώγεια του Αγίου Δημητρίου με το εμφατικό 6-0 για την τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος, φτάνοντας έτσι τους 6 βαθμούς και αφήνοντας τον αντίπαλο στους 4! Εξαιρετικό ντεμπούτο για τον Γιάννη Βιτώρο που άνοιξε τον “χορό” των γκολ με μια μεστή εμφάνιση ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, μεγάλο ματς από τον Μανόλη Σπαχή που πέτυχε χατ τρικ, ενώ στο φινάλε ο Λευτέρης Διγενής πέτυχε το γκολ της χρονιάς με σουτ από τα 45 μέτρα!

Πλέον ο Αετός ετοιμάζεται για το μεγάλο ντέρμπι της 4ης αγωνιστικής με τα Δειλινά, την Κυριακή 20 Οκτωβρίου στις 3.30 στο γήπεδο του ΕΓΟΗ.Παράλληλα η ομάδα συνεχίζει την μεταγραφική της ενίσχυση, καθώς παίχτες του Αετού είναι από σήμερα ο Ιάσονας Κρητικός και ο Φίλιππος Βασιλάκης!

ΤΑ ΓΚΟΛ:

-Το 1-0 έγραψε ο Γιάννης Βιτώρος στο 11′ με εξαιρετικό τελείωμα μετά την ασίστ του Καρακωνσταντάκη.

-2-0 στο 15′ με εντυπωσιακή κίνηση και σουτ έξω από την περιοχή του Μαματζάκη!

-Το 3-0 ο Μανόλης Σπαχής που έκλεψε την μπάλα στη μεσαία γραμμή και τελείωσε με εξαιρετικό πλασέ.

-4-0 και πάλι από τον Σπαχή που σκόραρε στο 29′ σε κενή εστία μετά τη λάθος απόκρουση του τερματοφύλακα σε κόρνερ του Αετού!

-Στο δεύτερο ημίχρονο και το 75′ το τρίτο γκολ για τον Μανόλη Σπαχή που εκτέλεσε μέσα από την περιοχή μετά την ασίστ του Ιωαννίδη!

-Με απίστευτο γκολ ολοκληρώθηκε το πάρτι του Αετού, με τον Λευτέρη Διγενή στο 86′ να “κρεμάει” τον τερματοφύλακα με εκπληκτικό σουτ πίσω από τον χώρο της μεσαίας γραμμής!

Οι Συνθέσεις:

Αετός:Τσαχάκης(63’Μπαγκέρης)-Μέμος-Κεφαλογιάννης-Παπαδομιχελάκης-Καλέας-Μαρής(55’Ιωαννίδης)-Διγενής-Σπαχής

Μαματζάκης-Βιτώρος(75’Χαλκιαδάκης)-Καρακωνσταντάκης (37 λ.τ Βασσάλος)

Άγιος Δημήτριος:Μανωλακάκης-Σερλιδάκης(55’Πατραμάνης)-Αναγνωστάκης-Κουτρούλης(76’Δελιβασάκης)-Μιχελουδάκης-Λετράκης(46’Νύκταρης)

Τσαφαντάκης-Σταυριανός-Γ.Κατσαμάνης-Χ.Κατσαμάνης-Γ.Αναγνωστάκης(Βελιβασάκης)