Το κακό πρώτο ημίχρονο πλήρωσε ο Αετός στην Τύλισσο, με την ομάδα να γνωρίζει την πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα με 4-3 από το Άλογο Μαλεβιζίου, χάνοντας μεγάλη ευκαιρία στις καθυστερήσεις να σώσει έστω τον βαθμό της ισοπαλίας. Οι Ανωγειανοί αν και προηγήθηκαν μόλις στο τρίτο λεπτό, παρουσίασαν ένα κακό πρόσωπο μέχρι το 60 της αναμέτρησης, όπου και βρέθηκαν πίσω με 4-1, έκαναν μια εντυπωσιακή προσπάθεια στο τελευταίο ημίωρο αλλά δεν κατάφεραν να γλιτώσουν την ήττα καθώς ο Καρακωνσταντάκης αστόχησε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων σε κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής! Η ομάδα πάντως εμφανίστηκε εμφανώς κουρασμένη από τα τρία παιχνίδια σε διάστημα επτά ημερών και με κάποιες προσθήκες που είναι προ των πυλών αναμένεται να δείξει καλύτερο πρόσωπο στη συνέχεια.

Την ερχόμενη Κυριακή για την τρίτη αγωνιστική ο Αετός θα υποδεχθεί στις 3.30 μ.μ στα Ανώγεια τον Άγιο Δημήτριο που μέχρι στιγμής έχει τέσσερις βαθμούς σε δυο αγώνες, με την ομάδα μας να μένει μετά την ήττα της χθες στους τρεις. Στην κορυφή της βαθμολογίας βρίσκεται η Τύλισσος και τα Δειλινά που έχουν το απόλυτο των έξι βαθμών στους δυο πρώτους αγώνες.

ΤΑ ΓΚΟΛ

-Στο 3′ μετά από λάθος της άμυνας ο Γιώργος Παγκαλάκης με σουτ μέσα από την περιοχή άνοιξε το σκορ για τον Αετό για το 0-1.

-Πανομοιότυπο λάθος με το πρώτο γκολ αυτή τη φορά από την άμυνα του Αετού, με τον Ζερβό να ισοφαρίσει σε 1-1 με σουτ στο 11′.

-Στο 26′ το Άλογο έκανε το 2-1 με εξαιρετική κίνηση και σουτ μέσα από την περιοχή του Μαλλιωτάκη.

-Στο 45′ και πάλι με σουτ μέσα από την περιοχή ο Γκιαουράκης έκανε το 3-1!

-Στο 62′ ο Ζερβός με το δεύτερο προσωπικό του γκολ πέτυχε το 4-1.

-Εξαιρετικό γκολ για τον Αετό με το όμορφο τελείωμα του Δημήτρη Μαματζάκη στο 70′ μετά την ασίστ του Παγκαλάκη για το 4-2!

-Στο 78′ το 4-3 με υπέροχη γυριστή κεφαλιά του Μανόλη Σπαχή από το ύψος του πέναλτι.

-Στο 94′ η μεγάλη ευκαιρία του Αετού χάνεται για την ισοφάριση, όταν μετά την κεφαλιά πάσα του Σπαχή, ο Καρακωνσταντάκης αστοχεί με κεφαλιά από τη μικρή περιοχή!

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

Άλογο Μαλεβιζίου:Κεραμιδάς-Χριστοδουλάκης-Περάκης-Μπακαλούμης-Ν.Ζερβός-Χριστοδουλάκης-Γκιαουράκης-Γ.Ζερβός(75’Συνολάκης)

Σχοιναράκης(80’Μουστάκας)-Μαλλιωτάκης(59’Σηφάκης)-Πυτικάκης(46’Κυραλάκης)

Αετός Ανωγείων:Τσαχάκης-Κεφαλογιάννης(84’Χαλκιαδάκης)-Μέμος(30’Ιωαννίδης)-Βασάλος)-Παπαδομιχελάκης-Διγενής-Μαματζάκης-Μαρής-

Παγκαλάκης-Σπαχής-Ξυλούρης(57’Καρακωνσταντάκης)