Πραγματοποιήθηκε σήμερα Κυριακή στην αίθουσα του Εκπολιτιστικού συλλόγου Ατσιπόπουλου στο Ρέθυμνο, η κλήρωση του πρωταθλήματος της Α’ ΕΠΣΡ καθώς και για το Κύπελλο Ερασιτεχνών Ρεθύμνου.

Στην φωτογραφία βλέπουμε από την εκδήλωση τον πρόεδρο του Αετού κ. Πλουσή μαζί με τον πρόεδρο του Αστέρα Ρεθύμνου κ. Μακρυμανωλάκη.

Ο Αετός μπήκε στην κληρωτίδα μαζί με άλλες 15 ομάδες για το πρωτάθλημα, το οποίο φέτος αναμένεται ιδιαίτερα ανταγωνιστικό. Ξεκινάει στα Ανώγεια με τον Αστέρα Ρεθύμνου και ολοκληρώνει στα Μισίρια με αντίπαλο τον Άρη.

Όσον αφορά το Κύπελλο ο Αετός που ήταν φιναλίστ την περασμένη χρονιά θα έχει ιδιαίτερα δύσκολο έργο καθώς θα πρέπει να αποκλείσει στον πρώτο γύρο σε διπλά παιχνίδια τον Ρεθυμνιακό για να προκριθεί.

 

Το πρόγραμμα της ομάδας μας έχει ως εξής:

1η αγωνιστική 16η

Αετός Ανωγείων – Αστέρας Ρεθύμνου

2η αγωνιστική 17η  Κάλυβος – Αετός Ανωγείων

3η αγωνιστική 18ηΑετός Ανωγείων – Λιβάδια

4η αγωνιστική 19ηΕρμής Ζωνιανών – Αετός Ανωγείων

5η αγωνιστική 20ηΑετός Ανωγείων – ΟΦ Αρμένων
6η αγωνιστική 21ηΑετός Ανωγείων – Ψηλορείτης

7η αγωνιστική 22ηΣπήλι – Αετός Ανωγείων
8η αγωνιστική 23ηΑετός Ανωγείων – Τάλως Μελιδονίου

9η αγωνιστική 24ηΠοσειδώνας Γερανίου – Αετός Ανωγείων
10η αγωνιστική 25ηΑετός Ανωγείων – Ασή Γωνιά
11η αγωνιστική 26ηΔόξα Πλατανέ – Αετός Ανωγείων
12η αγωνιστική 27ηΑετός Ανωγείων – Ρεθυμνιακός
13η αγωνιστική 28ηΑστέρας Περάματος – Αετός Ανωγείων

14η αγωνιστική 29ηΠΑΟ Αλφάς – Αετός Ανωγείων

15η αγωνιστική 30ηΑετός Ανωγείων – Άρης Ρεθύμνου

 

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΩΝ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

Α’ Φάση (06-07/09 & 13-14/09)

1. Αστέρας Περάματος – Δόξα Πλατανέ

2. Άρης Ρεθύμνου – Σπήλι

3. ΟΦ Αρμένων – Ψηλορείτης

4. Ε.Α.Π. – Ερμής Ζωνιανών

5. Ποσειδώνας Γερανίου – Λιβάδια

6. Τάλως Μελιδονίου – ΠΑΕ Επισκοπής Κ19

7. Αστέρας Ρεθύμνου – ΠΑΟ Αλφάς

8. Ρεθυμνιακός – Αετός Ανωγείων

9. Κάλυβος – Ασή Γωνιά

Ο Τάλως Γαράζου περνάει στην Β’ φάση χωρίς αγώνα.

 

Β’ Φάση

10. Τάλως Γαράζου – Νικητής 6

11. Νικητής 9 – Νικητής 1

 

Προημιτελική φάση

12. Νικητής 10 – Νικητής 2

13. Νικητής 11 – Νικητής 5

14. Νικητής 8 – Νικητής 4

15. Νικητής 7 – Νικητής 3

 

Ημιτελική Φάση

16. Νικητής 15 – Νικητής 13

17. Νικητής 12 – Νικητής 14

 

Τελικός

18. Νικητής 16 – Νικητής 17

 

Μοιραστείτε το:
  • Print
  • PDF
  • Twitter
  • Facebook

-

-->