Αγωνιστική δράση το Σάββατο 22 Φεβρουαρίου για τον Αετό ο οποίος στα πλαίσια της εικοστής αγωνιστικής , υποδέχεται στο Δημοτικό στάδιο Ανωγείων στις 3.30 μ.μ το Σπήλι με στόχο την τέταρτη συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα.

Ο αγώνας διεξάγεται αύριο καθώς η ΕΠΣΡ έκανε δεκτό το αίτημα του Αετού να αγωνιστεί την ίδια μέρα με το Γεράνι , με τις δυο ομάδες να κοντραρονται την ερχόμενη Τετάρτη στα Ανώγεια με κίνητρο το εισιτήριο στον μεγάλο τελικό του Κυπέλλου Ρεθύμνης που θα γίνει στις 5 Μαρτίου.

Η Διοίκηση ζητά από τον φίλαθλο κόσμο του χωριού να βρεθεί στο γήπεδο αύριο και να στηρίξει την ομάδα που έχει εντυπωσιακή πορεία το τελευταίο διάστημα.

Το πλήρες πρόγραμμα έχει ως εξής:

 

(20η – 22-23/02)
Αστέρας Περάματος – Τάλως Γαράζου
Ασή Γωνιά – Ψηλορείτης
Αστέρας Ρεθύμνου – Επισκοπή Β’
Αετός Ανωγείων – Σπήλι
Δόξα Πλατανέ – Άρης Ρεθύμνου
ΟΦ Αρμένων – Παναρκαδικός
Ποσειδώνας Γερανίου – Ρεθυμνιακός
Λιβάδια – Τάλως Μελιδονίου

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 19 αγώνες)
ΟΜΑΔΑ    Β.    Ν-Ι-Η    ΓΚΟΛ
1. Άρης Ρεθύμνου    52    17-1-1    46 – 12
2. Ρεθυμνιακός    48    15-3-1    60 – 7
3. Αστέρας Περάματος    39    12-5-2    55 – 22
4. ΟΦ Αρμένων    36    10-6-3    43 – 22
5. Τάλως Μελιδονίου    32    10-2-7    35 – 31
6. Δόξα Πλατανέ    30    8-6-5    36 – 23
7. Σπήλι    29    8-5-6    38 – 33
8. Αστέρας Ρεθύμνου    26    7-5-7    24 – 26
9. Ποσειδώνας Γερανίου    25    7-4-8    24 – 26
10. Λιβάδια    24    8-2-9    31 – 31
11. Ψηλορείτης    24    6-6-7    27 – 29
12. Αετός Ανωγείων    22    8-0-11    33 – 40
13. Ασή Γωνιά    19    5-4-10    23 – 41
14. Τάλως Γαράζου    11    3-2-14    23 – 38
15. Επισκοπή Β’    6    2-0-17    16 – 70
16. Παναρκαδικός    1    0-1-18    12 – 76
* Αστέρας Περάματος, Αετός Ανωγείων και Λιβάδια ξεκίνησαν το πρωτάθλημα με -2 βαθμούς.

 

ΟΙ ΣΚΟΡΕΡ
1. Μ. Σπαχής    Αετός Ανωγείων    16
-. Καραδάκης    Ρεθυμνιακός    16
3. Γ. Αντιασβίλι    Αστέρας Περάματος    15
-. Μπαξεβάνης    Σπήλι    14
5. Η. Χνάρης    Λιβάδια    13
6. Βλαστός    Ρεθυμνιακός    12
7. Λορεντσόνι    ΟΦ Αρμένων    11
-. Λυκούδης    ΟΦ Αρμένων    11
-. Ι.Σ. Σηφακάκης    Ρεθυμνιακός    11
-. Γκούτζος    Τάλως Μελιδονίου    11
11. Γ.Γ. Σταρράς    Αστέρας Περάματος    10
-. Ι.Κ. Σηφακάκης    Ποσειδώνας Γερανίου    10
13. Ρότση    Άρης Ρεθύμνου    9
14. Ματαραγκάσι    Άρης Ρεθύμνου    8
-. Α. Σπανουδάκης    Δόξα Πλατανέ    8
-. Νικηφόρος    Τάλως Γαράζου    8
17. Χατζηάδης    Αστέρας Ρεθύμνου    7
-. Γουλόπουλος    Δόξα Πλατανέ    7
-. Γ. Μαρής    Λιβάδια    7
-. Μ. Διαμαντάκης    Ψηλορείτης    7

 

ΣΥΛΛΥΠΗΤΉΡΙΑ  ΑΕΤΟΥ

 

Σύσσωμος ο Αετός Ανωγείων εκφράζει στον προπονητή μας Τάκη Μέμμο τα θερμά του συλλυπητήρια για τον χαμό της γιαγιάς του Ελευθερίας Καλομοίρη (Δημητρομανώλαινα) που έφυγε στα 98 της χρόνια την προηγούμενη Τετάρτη.Ας είναι ελαφρύ το χώμα που την σκεπάζει.

 

Μοιραστείτε το:
  • Print
  • PDF
  • Twitter
  • Facebook

-

-->